Wyjątkowo delikatna ochrona z techno­logią zmiany koloru

W pełni bezpieczna medyczna pielęgnacja stóp.

Jako innowacyjny, globalny producent, LUKAS w swoich kapturkach ściernych stawia na efekt termiczny: opatentowany system zmiany koloru zapewnia wczesną sygnalizację niebezpieczeństwa przegrzania. Pacjenci i użytkownicy zyskują większe bezpieczeństwo i pewność podczas zabiegów podologicznych i pielęgnacyjnych.

Dwustopniowa technologia zmiany koloru ostrzega w porę przed grożącym przegrzaniem. Użytkownik może natychmiast zareagować, zmniejszając docisk, opracowując inne miejsce lub przerywając na chwilę pracę. Zamiast mrowienia i bólu pacjent odczuwa zabieg jako przyjemy. Niebezpieczeństwo uszkodzenia skóry wskutek przegrzania jest niemal całkowicie wyeliminowane.

Z tego postępu technologicznego w dziedzinie medycznej pielęgnacji stóp/ podologii szczególnie ucieszą się cukrzycy. Właśnie oni mają często ograni­ czone odczuwanie temperatury i bólu na stopach (neuropatia). Ani operator narzędzia, ani pacjent mógłby nie zauważyć w porę za wysokiej temperatury podczas szlifowania, a tym samym przegrzania. Dodatkową niekorzystną okolicznością w przypadku cukrzyków są problemy z gojeniem się ran. Tradycyjne instrumenty, takie jak frezy, ściernice diamentowe lub skalpele, oznaczają zawsze niebezpieczeństwo oparzenia lub skaleczenia skutkujące w przypadku cukrzyków wyżej wymienionymi

problemami. Bardzo nowoczesny kapturek ścierny THERMO zmniejsza te zagrożenia do minimum.

Inne zalety:
  • Skuteczniejsze i szybsze użycie
    W porównaniu do tradycyjnych kapturków ściernych i innych instrumentów kapturek SK THERMO zapewnia dokładniejszą i delikatniejszą pielęgnację stóp.
  • Większa szybkość ścierania bez wymiany kapturka ściernego
    Dzięki efektowi samooczyszczania w maksymalnym stopniu wyeliminowane jest przywieranie resztek tkanki skórnej. Jednym kapturkiem można więc usuwać duże ilości zrogowaciałego naskórka.
  • Trwałe i nieszkodliwe dla pacjenta oraz środowiska
    Używanie farb spożywczych, żywicy niezawierającej fenolu i formaldehydu oraz ekologicznej bawełny do produkcji naszych kapturków ściernych przyczynia się do ograniczenia podrażnień skóry i zagrożeń dla środowiska naturalnego.

Zapytaj o kapturki SK THERMO

Jeżeli masz pytania lub jesteś zainteresowany produktami LUKAS Podological to zachęcamy do kontaktu.
Gwarantujmy profesjonalne podejście i fachowe doradztwo  w dziedzinie podologii.

Skontaktuj się z nami telefonicznie: 606 980 336 lub mailowo: olgierd.buchbach@tech-poznan.pl

Możesz również skorzystać z poniższego formularza kontaktowego: